تربیت و فروش سگ هاسکی Husky

  • جنسیت: سگ هاسکی نر و سگ هاسکی ماده.
  • سن: توله سگ هاسکی و سگ هاسکی بالغ.
  • تربیتی و وارداتی با ضمانت اصالت.

معرفی نژاد سگ هاسکی Husky

خصوصیات سگ هاسکی سیبرین مالاموت به شرح زیر است :سگ هاسکی به سگ های سورتمه کش گفته می شود . اسم سگ هاسکی ازESKIE گرفته شده است که اسکیموها بعنوان سگ های سورتمه کش از سگ هاسکی استفاده می کردند.زادگاه اصلی سگ هاسکی چوکچی در شرق سیبری است. سگ هاسکی سیبرین و سگ هاسکی ساموید سگ های سورتمه کش هستند و در امور نقل و انتقال انسان ها، انتقال بار و انتقال نامه های فوری از آنها استفاده می شد. دهه ۱۹۳۰ در ارتش امریکا از سگ های هاسکی در عملیاتی از جمله تجسس و یافتن گم شدگان استفاده می شد.هاسکی در مقابل سرما بسیار مقاوم و در نواحی شرقی سیبری در زمستان راحت زندگی می کند.

مشخصات سگ نژاد هاسکی Husky

هاسکی سگی در دسته سگهای کاری قرار میگیرد.سگ هاسکی دارای پوشش فشرده ، دم زیبای پرپشت ، فرم بادامی و رنگ زیبای چشم ها ، سر مثلثی و گوش های ایستاده است و رنگ پوشش آن از مشکی تا سفید متغیر است. سگ هاسکی سیبرین سگی با ابعاد متوسط ( وزن نر ۲۰ تا ۲۷ کیلوگرم، وزن ماده ۱۶ تا ۲۳ کیلوگرم، ارتفاع نر ۵۳ تا ۶۰ سانتیمتر و ارتفاع ماده ۵۱ تا ۵۶ سانتیمتر)، با پوشش خارجی بسیار فشرده که از نظر ژنتیکی دنباله سگ های نژاد اشپیتز می باشند.شکل ظاهری سگ هاسکی سیبریایی بسیار شبیه به مالاموت آلاسکایی است و هر دو شبیه به اشپیتز هستند.در نژاد سگ هاسکی سیبریایی پوشش ضخیم و رنگ پوشش خارجی متنوع تر است. در این نژاد معمولاً رنگ پنجه و پا ها سفید است. بیشتر مشکی و سفید، قهوه ای قرمز و سفید، طوسی و سفید هستند. پوشش خارجی آنها دو لایه است که لایه ضخیم تر و متراکم تر در زیر و لایه نازک تر که جلای بیشتری دارد در رو قرار گرفته است. برای همین پوشش به راحتی سرمای تا ۶۰ درجه سانتی گراد زیر صفر زمستان های سیبری را تحمل می کند و جالب که در تابستان ها هم منعکس کننده بسیار خوبی برای گرما است. رنگ چشم سگ هاسکی بیشتر آبی تیره، آبی روشن، بلوطی و یا قهوه ای است. گاها چشم ها تا به تا نیز است یک چشم آبی و دیگری قهوه ای است. و حتی ممکن است یک چشم به چند رنگ دیده می شود.بینی سگ هاسکی کشیده و به رنگ روشن است ودر کنار کشیدگی پوزه، حالتی مثلثی به سر می دهد. نوک بینی از مشکی تا سفید رنگ دیده می شود.پنجه‌هایشان دارای مو می‌باشد که هنگام راه رفتن روی برف و یخ راحت باشند.

نگهداری از سگ هاسکی Husky

طول عمر یک سگ هاسکی بین ۱۲ تا ۱۵ سال است. اصولاً سگ سالمی است. اما بعضی از آنها دچار بیماری صرع، مشکلات چشمی مثل آب مروارید و یا مشکلات شبکیه و ورم پوستی ناشی از کمبود روی می شوند. مشکلات مفصل لگنی رانی در کمتر از % ۲ از آنها رخ می دهد ولی این موضوع مانع از انجام معاینات لازمه نمی شود. سگ هاسکی مسابقه سورتمه کشی و یا حمل بار بیشتر دچار مشکلات گوارشی و مشکلات تنفسی می شوند. در فصول گرم سال باید برای نگه داری از آنان از سایبان و یا در صورت لزوم از کولر استفاده کرد. پوشش خارجی نیاز به برس زدن مرتب دارد. سگ هاسکی باید زیاد ورزش کند اما در هوای گرم او را به ورزشهای سخت وادار نکنید. یک حیاط بزرگ با نرده یا دیوارهای بلند پیشنهاد می‌شود. توجه کنید تا نرده‌ها از زیر نیز بلند و محکم باشند چراکه هاسکی علاقه زیادی به کندن زمین دارد. تغذیه خوب ، محیط بزرگ برای نگهداری ، تحرک و دویدن، خنک کردن محیط در نگهداری از سگ هاسکی در نظر گرفته شود.

خصوصیات اخلاقی سگ هاسکی Husky

سگ هاسکی آرام ، بازیگوش و پر انرژی است . باهوش اجتماعی و مهربان است . توله هاسکی بسیار پرانرژی است ورابطه خوبی با کودمان دارد اما بزرگ که می شود ارام و کم سرصدا است .مستعد آموزش دادن هستند اما گاهی لجبازی می کنند.بسته بودن و یکجا نشستن و بیکار بودن انها را بی حوصله می کند. اگر هاسکی دارید او را ساعاتی بیرون از منزل ببرید و برایش همبازی پیدا کنید . نسبتا غذای کمتری می خورد و با سایر حیوانات معمولا مشکلی ندارد اگر از تولگی اجتماعی شود .بازی کردن به خصوص بازی کردن با توپ را دوست دارند.برای آموزش آنها باید از چهار ماهگی اقدام نمود.نژاد سگ هاسکی آرام است و زیاد پارس نمی کند ولی گاهی زوزه می کشد.

اطلاعات بیشتر درباره نژاد سگ هاسکی

منبع: دهکده حیوانات | تربیت و فروش سگ گارد و سگ نگهبان

نژاد سگ هاسکی Boxer
جنسیت سگ هاسکی نر و سگ هاسکی ماده
سن توله سگ هاسکی و سگ هاسکی بالغ
دسته بندی سگ کاری
اصالت وارداتی و پرورشی - ضمانت اصالت
توضیحات واکسینه شده با مدارک کامل. ارسال به تمام نقاط هوایی و زمینی

فروش سگ هاسکی Husky

  • 0 تومان

فروش سگ پیت بول Pitbull

فروش سگ پیت بول Pitbull

تربیت و فروش سگ پیت بول Pitbull جنسیت: سگ پیت بول نر و سگ پیت بول ماده.سن: توله سگ پی..

فروش سگ گریت دین Great Dane

فروش سگ گریت دین Great Dane

تربیت و فروش سگ گریت دین Great Dane جنسیت: سگ گریت دین نر و سگ گریت دین ماده.سن: توله..

فروش سگ ماستیف Mastiff

فروش سگ ماستیف Mastiff

تربیت و فروش سگ ماستیف Mastiff جنسیت: سگ ماستیف نر و سگ ماستیف ماده.سن: توله سگ ماستی..

فروش سگ گلدن رتریور Golden Retriever

فروش سگ گلدن رتریور Golden Retriever

تربیت و فروش سگ گلدن رتریور Golden Retriever جنسیت: سگ گلدن رتریور نر و سگ گلدن رتریو..

برچسب ها: سگ هاسکی, سگ Husky, هاسکی نر, هاسکی ماده, توله سگ باکسر, سگ باکسر بالغ, فروش سگ باکسر, تربیت سگ باکسر, سگ باکسر اصیل, سگ باکسر وارداتی