تربیت و فروش سگ گریت دین Great Dane

  • جنسیت: سگ گریت دین نر و سگ گریت دین ماده.
  • سن: توله سگ گریت دین و سگ گریت دین بالغ.
  • تربیتی و وارداتی با ضمانت اصالت.

معرفی نژاد سگ گریت دین Great Dane

نام این نژاد در زبان انگلیسی ترجمه ایست از لغت قدیمی فرانسوی Grand Danois به معنی دانمارکی بزرگ . البته هیچ دلیل قابل قبولی برای ارتباط بین این نژاد و دانمارک وجود ندارد . به اعتقاد برخی از محققین در مقبره های مصریان سه هزار سال قبل از میلاد تصاویر سگهایی وجود دارد که بسیار شبیه به گریت دین است . جانور شناسان عقیده دارند که نژاد Irish Wolfhound اجداد اصلی گریت دین می باشند و برخی Old English Mastiff را در این رابطه معتبر تر می دانند . اصلاح نژاد گریت دین از اواخر قرن نوزدهم ابتدا در آلمان و سپس در انگلیس و آمریکا گسترش یافت . چه از لحاظ ظاهر و چه از لحاظ ماهیت ، گریت دین یکی از زیباترین و مشهورترین انواع دربین سگهای عظیم الجثه است . نام این نژاد (البته درزبان انگلیسی) در واقع ترجمه ای است از لغت قدیمی فرانسوی grand Danois به معنی دانمارکی بزرگ . در سایرکشورها نیز اسامی دیگری بر این نژاد نهاده شده است . Dogue alleman در فرانسه ، Mastiff و German mastiff درانگلیس ، Dogge در آلمان و dogue . dogo در زبان لاتین همگی اشاره برسگی عظیم الجثه دارد ، با سری بزرگ به منظورجنگیدن یا شکار. البته هیچ دلیل قابل قبولی برای ارتباط بین این نژاد و دانمارک وجود ندارد. به اعتقاد برخی ازمحققین درمقبره های مصریان 3000 سال قبل ازمیلاد تصاویرسگهایی وجود دارد که بسیارشبیه به گریت دین است . جانورشناسان عقیده دارند که نژادهای ماستیف از آسیا منشا گرفته اند و برخی عقیده دارند که نژاد Irish Wolfhound اجداد اصلی گریت دین می باشد و برخی Old English Mastiff را در این رابطه معتبرتر می دانند . اما عقاید جدیدتر بر این نظر است که گریت دین در واقع مخلوطی از این دو نژاد قدیمی است . البته این حرف بدین معنا نیست که گریت دین یک نژاد جدید است . این نژاد دارای قدمت 400 ساله و یا بیشتر از آن می باشد . با این وجود نظیر سایر نژادها تاریخچه و اصلاح نژاد گریت دین به شکل مدرن و استاندارد از اواخر قرن نوزدهم در آلمان شروع گردید و سپس به انگلیس و امریکا گسترش یافت .

مشخصات سگ نژاد گریت دین Great Dane

اندازه : سگهای نر به مراتب عضلانی تر و قوی تر به نظرمی رسند . ازلحاظ نسبت بین طول و ارتفاع گریت دین تقریبا ً مربع شکل می باشد . البته سگهای ماده باید کمی طویل تر باشند . ارتفاع سگهای نر از ناحیه شانه نباید کمتر از 75 سانتیمتر باشد و ترجیحا ً این ارتفاع می بایست بیش از80 سانتیمترباشد . این ارتفاع در مورد سگهای ماده نباید کمتر از 70 سانتیمتر باشد . اما ترجیحا ً باید ارتفاعی بیش از 75 سانتیمتر داشته باشند .  سگ در وطن خود بنام ماستیف آلمانی شناخته می شود و در میان نژادهای مختلف سگ به مانند آپولو (درمیان سایر خدایان یونان) نسبت داده می شود . گریت دین در قرون وسطی برای شكار گراز نیز مورد استفاده قرار گرفته است .

نگهداری از سگ گریت دین Great Dane

نیازمند تمرین روزانه است و برس كشیدن روزانه است . نكته ناراحت كننده در مورد این نژاد طول عمر كوتاه آن است كه بین 9-8 سال است . این سگ بزرگ نباید در خارج از خانه نگهداری شود بلكه باید به عنوان عضوی در خانواده مورد نگهداری قرار گیرد . سگی خوش رفتار ، بازیگوش بوده و براحتی آماده یادگیری است .  این نژاد عمر کوتاهی دارد . در هنگام خرید باید از سلامت و بهداشت محیطی که توله ها در آن پرورش یافته اند اطمینان حاصل کرد . از جمله بیماریها می توان به مشکلات لگن ، بیماریهای خونی ، تومور ، بیماری قلبی و عفونت دم اشاره کرد . می توان این نژاد را در آپارتمان نگهداری کرد به شرط آنکه اجازه فعالیت بدنی کافی در طول روز به آن داده شود . اصولاً یک حیاط بزرگ می تواند مکان مناسبی را برای زندگی آن فراهم نماید . گریت دین به فعالیت زیاد نیاز دارد . حداقل فعالیت بدنی برای آن در طول روز پیاده روی های طولانی است . موی کوتاه آن برای آراستن مناسب می باشد . ریزش مو در این نژاد متوسط می باشد . برس زدن روزانه کافی است . از آنجایی که شستن این سگ غول پیکر دشوار می باشد ، بنابر این می توان او را فقط در مواقع ضروری استحمام کرد . ناخن هایش را بطور منظم کوتاه کنید .

خصوصیات اخلاقی سگ گریت دین Great Dane

گریت دین تلفیقی است از ظاهر اشرافی و سلطنتی ، اقتدار ، نیرو و زیبائی . با جثه ای بزرگ وقوی ، ترکیب بدنی مناسب و بدنی عضلانی ، این نژاد یکی از انواع سگهای عظیم الجثه کاراست . اما آنچنان از لحاظ ساختار کلی بدن متعادل است که هیچگاه زمخت به نظرنمی آید . یک گریت دین می بایست جسور ، پرجرات و نترس و درعین حال دارای رفتاری دوستانه باشد . این ویژگی های بدنی و اخلاقی به گریت دین برتری خاصی نسبت به سایر نژادها بخشیده است . رفتار : گریت دین سگی اصیل ، جسور و شجاع با رفتاری دوستانه است . این سگ نباید ترسو و یا مهاجم باشد .

منبع: دهکده حیوانات | تربیت و فروش سگ گارد و سگ نگهبان

نژاد سگ گریت دین Great Dane
جنسیت سگ گریت دین نر و سگ گریت دین ماده
سن توله سگ گریت دین و سگ گریت دین بالغ
دسته بندی سگ نگهبان، سگ گارد و سگ کاری
اصالت وارداتی و پرورشی - ضمانت اصالت
توضیحات -

فروش سگ گریت دین Great Dane

  • 0 تومان

فروش سگ قفقازی Ghafghazi

فروش سگ قفقازی Ghafghazi

تربیت و فروش سگ قفقازی Ghafghazi جنسیت: سگ قفقازی نر و سگ قفقازی ماده.سن: توله سگ قفق..

فروش سگ دوبرمن Doberman

فروش سگ دوبرمن Doberman

تربیت و فروش سگ دوبرمن Doberman جنسیت: سگ دوبرمن نر و سگ دوبرمن ماده.سن: توله سگ دوبر..

فروش سگ ژرمن شپرد German Shepherd

فروش سگ ژرمن شپرد German Shepherd

تربیت و فروش سگ ژرمن شپرد German Shepherd جنسیت: سگ ژرمن شپرد نر و سگ ژرمن شپرد ماده...

فروش سگ گلدن رتریور Golden Retriever

فروش سگ گلدن رتریور Golden Retriever

تربیت و فروش سگ گلدن رتریور Golden Retriever جنسیت: سگ گلدن رتریور نر و سگ گلدن رتریو..

برچسب ها: سگ گریت دین, سگ Great Dane, گریت دین نر, گریت دین ماده, توله سگ گریت دین, سگ گریت دین بالغ, فروش سگ گریت دین, تربیت سگ گریت دین, سگ گریت دین اصیل, سگ گریت دین وارداتی