• فروش سگ گلدن رتریور Golden Retriever

تربیت و فروش سگ گلدن رتریور Golden Retriever

  • جنسیت: سگ گلدن رتریور نر و سگ گلدن رتریور ماده.
  • سن: توله سگ گلدن رتریور و سگ گلدن رتریور بالغ.
  • تربیتی و وارداتی با ضمانت اصالت.

معرفی نژاد سگ گلدن رتریور Golden Retriever

تاریخچه و منشا سگ گلدن رتریور متعلق به انگلستان است. سگ گلدن رتریور حاصل جفتگیری نژاد Yellow Flat Coated-Retriever با Light-Coated Tweed Water Spaniel است. از کاریردها و توانایی های این نژاد شکار پرنده در آب و خشکی است. گلدن رتریور حس بویایی بالایی دارد و جهت راهنمای نابینایان و کمک به افراد معلول آنها را آموزش می دهند. گلدن رتریور از مخلوط نژادهای رتری‌ور، سترز، اسپانیل، بلادهوندز است. در ابتدا در کلوب کنل انگلیسی در سال ۱۹۰۳، عنوان پوشش صاف طلایی را به خود گرفت. در سال ۱۹۲۵ در همان کلوب ، اما این بار در آمریکا خود را به نام گلدن رتریور ثبت کرد و از آن پس به بعد جزو محبوب‌ترین سگ‌ها شده است.

مشخصات سگ نژاد گلدن رتریور Golden Retrieverr

سگ گلدن رتریور متعلق به دسته ی سگهای ورزشی است. این نژاد دارای جثه متوسط و دارای رنگ‌های گوناگون از جمله رنگ کرم و طلایی است. گلدن رتریورها بخاطر پوشش بسیار زیبای طلایی-قهوه‌ای ، تعادل نسبی‌شان و لبخند ملیحشان شناخته شده‌اند. پوشش این نژاد در لایه بیرونی ضد آب و لایه زیر انبوه و پر پشت است. سر پهن و عضلانی و دندانهای منظم دارد. بینی اش سیاه رنگ و چشم‌های مهربان و دوست داشتنی است رنگ چشمهایش قهوه‌ای و مشکی است. گوشها متوسط، گردن عضلانی و سینه‌ فراخ می باشد. دم آن بلند و صاف و بدون فر است. موی پوشش‌شان هم متراکم هم عایقی در برابر آب است، می‌تواند صاف، مواج و یا پرمانند باشد و رنگ‌شان هم از کِرم تا طلایی قهوه‌ای است. وزن در نرها : 27 تا 38 کیلوگرم و در ماده‌ها : 25 تا 32 کیلوگرم. ارتفاع: در نرها 61 تا 65 سانتی متر و در ماده‌ها 51 تا 56 سانتی متر است.

نگهداری از سگ گلدن رتریور Golden Retriever

بیماریهای لگن و عفونت چشمی ، نارسایی قلبی، آلرژی پوست از جمله مشکلات سلامتی شایع در این نژاد است که در صورت مشاهده باید سریعاً به دامپزشک مراجعه کرد. گلدن رتریور به فعالیت و ورزش روزانه نیاز دارد . مخصوصا علاقه زیادی به توپ یا اسباب بازیهای پرتاب شده دارد که انها را برگرداند. این نژاد استعداد خوبی در فربه شدن دارد و باید پیوسته فعالیت بدنی داشته باشد و پرخوری نکند.  این نژاد از سگ ها در حدود 10 - 12 سال می باشد. زندگی در آپارتمان برای این نژاد مناسب است اگر در طول روز به حد کافی فعالیت بدنی داشته باشد. این نژاد در منزل پر تحرک است و برای فعالیت ورزشی او یک حیاط برایش فراهم کنید. تمیز کردن این نژاد راحت است چون پوشش صاف و مضاعف دارد. شانه زدن روزانه و شستن در مواقع ضروری توصیه می شود ، ریزش مو در این نژاد متوسط می باشد.

خصوصیات اخلاقی سگ گلدن رتریور Golden Retriever

گلدن رتریور سگی جذاب ، مهربان ، باهوش، فعال و بااستعداد بالا و اجتماعی است. رفتار این سگ و ارتباطش با کودکان بسیار خوب و عاطفی است . گلدن رتریور بسیار وفادار، با مزه است و مستعد درخشنود کردن صاحب اش است و سگ مناسبی برای اعضای خانواده‌ است. از آموزش دادن به او لذت خواهید برد. با غریبه‌ها و سایر سگها رفتاری دوستانه دارد و خوی تهاجمی ندارد. گلدن رتریور دیدبان خوبی است و ورود غریبه‌ها را با عوعو کردن اطلاع می‌دهد. این سگ شناگر ماهری است.

اطلاعات بیشتر درباره نژاد سگ گلدن رتریور

منبع: دهکده حیوانات | تربیت و فروش سگ گارد و سگ نگهبان

نژاد سگ گلدن رتریور Golden Retriever
جنسیت سگ گلدن رتریور نر و سگ گلدن رتریور ماده
سن توله سگ گلدن رتریور و سگ گلدن رتریور بالغ
دسته بندی سگ نگهبان و سگ ورزشی
اصالت وارداتی و پرورشی - ضمانت اصالت
توضیحات مناسب برای نگهبانی. واکسینه شده با مدارک کامل. ارسال به تمام نقاط زمینی و هوایی.

فروش سگ گلدن رتریور Golden Retriever

  • 0 تومان

فروش سگ روتوایلر Rottweiler

فروش سگ روتوایلر Rottweiler

تربیت و فروش سگ روتوایلر Rottweiler جنسیت: سگ روتوایلر نر و سگ روتوایلر ماده.سن: توله..

فروش سگ پیت بول Pitbull

فروش سگ پیت بول Pitbull

تربیت و فروش سگ پیت بول Pitbull جنسیت: سگ پیت بول نر و سگ پیت بول ماده.سن: توله سگ پی..

فروش سگ گریت دین Great Dane

فروش سگ گریت دین Great Dane

تربیت و فروش سگ گریت دین Great Dane جنسیت: سگ گریت دین نر و سگ گریت دین ماده.سن: توله..

فروش سگ ژرمن شپرد German Shepherd

فروش سگ ژرمن شپرد German Shepherd

تربیت و فروش سگ ژرمن شپرد German Shepherd جنسیت: سگ ژرمن شپرد نر و سگ ژرمن شپرد ماده...

برچسب ها: سگ گلدن رتریور, سگ Golden Retriever, گلدن رتریور نر, گلدن رتریور ماده, توله سگ گلدن رتریور, سگ گلدن رتریور بالغ, فروش سگ گلدن رتریور, تربیت سگ گلدن رتریور, سگ گلدن رتریور اصیل, سگ گلدن رتریور وارداتی